Klubben kan glädjande meddela att Erik Ekholm valt att förlänga sitt avtal över 2026. Den otroligt ödmjuke och populäre Ecke gör där med sin 5:e säsong i Simrishamn.
De flesta skulle nog hävda att dem har världens bästa massör i sin organisation. I IFK Simrishamn är det ett faktum. Nåväl, hon har kanske inte ställt upp i massage-VM, men vi är ganska övertygade om att Petra kommit hem med medaljer även därifrån.
Vad får dig att tänka på energi, lungor och brinnande passion? Jag vet. Ludwig Lloyd. Håller du inte med? Då får du ta dig upp till Korsavad under 2026. För Lloyd kommer att vara där.
Alltid redo för att bjuda på ett skratt. Alltid redo för att ställa upp om det behövs. Kort och gott, alltid redo! Den omåttligt populäre Anders Löfvall fortsätter i sin lagledarroll 2026.
En stor del av staben, laget, gemenskapen. Oerhört uppskattad av både andra ledare, tränare och spelare. Med fortsatt driv och engagemang för att allting ska vara så bra som möjligt för alla, väljer han att fortsätta även 2026.